wz

DOMŮ

MOJE MALIČKOST

GALERIE

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

KONTAKT
  Modelaření se věnuji s drobnýmí přestávkami od dětství. Táta je také modelář, i když se dnes už věnuje RC modelům, ale i on se věnoval plastikovým modelům. A tak bylo celkem logické, že i já jsem tomuto "koňovi" propadnul. Snad jako každý začínající modelář u nás, tak i já jsem začínal na modelech Kovozávodů Prostějov. K barvení jsem používal, a do dnes používám, i když už jsem barvy obměnil, barvy HUMBROL, ještě se u mně najdou nějaké ty REVELLy a AGAMY, které jsem "zabavil" tátovi.. Jednou jsem pod vánočním stromečkem objevil dvě stavebnice v měřítku 1:72 od firmy REVELL: P-39 a Hawker Hurricane a až na malé výjimky jsem této firmě "věrný" dodnes.Co jsem opustil rodnou hroudu začal jsem se "lepení" věnovat intenzivněji. Nějak jsem zaměřený na druhou světovou válku, a převládají letadla Luftwaffe. Většinou stavím v měřítku 1:72. Ale v mém skladišti je i několik modelů v měřítku 1:48 a 1:32 a nějaká ta moderna ve dvaasedmdesátce a ve čtvrtce. Tyto modely bych chtěl stříkat, ale nějak mi chybí odvaha. Jinak modely stavím jen tak z krabičky s minimálním množstvím úprav (max. lepty EDUARD a inj. jehly), pro svoji potěchu. To je tak v kostce vše.

A najednou je všechno jinak. Po nějaké době jsem byl kolegy z Model Fora přemluven ke koupení pořádné modelářské výzbroje a to pistole a nějakého kompresoru. Vzhledem k tomu, že to už nebyla tak značná investice, zakoupil jsem jednoho prázdninového dne tyto nástroje a od začátku změnil můj styl modelaření. První vlaštovkou nebo spíše stříkaným modelem byl L-39 Albatros od Edíků. Na své první modely jsem používal ke stříkání barvy Emailové barvy (Humbrol, Revell, Agama) později jsem si zakoupil i Emailové Tamiye a Model mastery. Ale časem jsem od těchto barev upustil a pořídil si kvalitní barvy Mr. Color od GSI. Také modely, které jsem začal stavět jsem trošku zvětšil. Pomalu opouštím měřítko 1/72 a přecházím na měřítko 1/48 i 1/32. A směs stavebnic je také různorodá, převážně Edíci, nějaká ta Hasegawa a i Tamka se objevuje s mém kytníku, ale stále zůstávám věrný letadlům druhé světové války a to všech válčících stran, ale přeci jen převažují modely Luftwaffe a v poslední době jsem začal dělat i letadla, která sloužila v Československém letectvu.
Občas i napíši nějakou stavební recenzičku pro Model Web. A i dokonce i veřejné soutěže jsem začas občas navštěvovat. Zatím mým větším a vlastně jediným úspěchem je druhé místo v bodovací soutěži Kopřivnické poháry. Od roku 2010 jsem se stal členem modelářského klubu Apolo Kopřivnice. Ale jinak má priorita je stavět si jen tak pro zábavu a potěšení. A tohle mě ještě čeká na slepení.

To je můj pracovní stůl a "hangáry".

Modelaření ZDAR

Daniel "Skřivan" Křivánek

Daniel "Skřivan" Křivánek Ò - 2005